مردم به‌پاخاسته، یاد ژینا امینی را در چهلمین روز جان باختنش گرامی داشتند!

روز چهارشنبه ۴ آبان تعداد زیای از مردم سقز در آرامستان آیچی این شهر جمع شدند تا در چهلمین روز قتل ژینا (مهسا) امینی به دست گشت ارشاد در تهران، یاد و خاطره‌اش را گرامی داشته و بار دیگر فریاد زنند و بگویند که صدای آزادی‌خواهان همچنان رساست و تا انتقام خون ژیناها و دیگر جان‌باختگان را از نیروهای مسلح جنایتکار نگیرند از پای نخواهند نشست.

نیروهای سرکوب جمهوری اسلامی برای جلوگیری از تجمع مردم در آرامستان آیچی، محدودیت زیادی برای رسیدن به این مکان ایجاد کرده بودند اما مردم آزادی‌خواه سقز به هر طریقی که توانستند خود را به آرامستان آیچی رساندند و همراه با هم فریاد مرگ بر “رژیم بچه کش!” سر دادند. این شعاری بود که در این روز به کرات از سوی جمعیت فریاد زده شد. به این وسیله اهالی شهر سقز بار دیگر رو به همه ایران و جهان اعلام می‌کردند که تا نابودی جمهوری اسلامی و رسیدن به رفاه و آزادی از مبارزه دست بر نخواهند خاست.

با توجه به این واقعیت که “جاش‌ها” یعنی کردهای خود فروخته در لباس بسیجی و مزدور به هر وسیله‌ای برای مزاحمت در برگزاری این مراسم متوسل می‌شدند، شعار “مرگ بر جاش” به عنوان پاسخ دندان شکن مردم به این مزدوران در فضا طنین افکن شد. چرا که جاش به معنای “کره خر” در فرهنگ مبارزاتی خلق کرد به عناصر خودفروخته‌ای اطلاق می‌شود که آرمان‌های خلق کرد را پایمال کسب یک سری امتیازات حقیر از دشمن می‌کنند و در صف دشمن علیه خلق کرد می‌جنگند.

مراسم بزرگداشت چهلمین روز قتل ژینا امینی در شرایطی چنین با شکوه و با حضور انبوده مردم برگزار شد که خبرگزاری ایسنا از قول استاندار دروغ‌گوی کردستان گزارش داد که “هیچکس امروز سر مزار مهسا امینی نرفته است و مراسمی هم برگزار نکردند”.

این دروغ وقیحانه بیانگر آن است که همچون همیشه سیاست تبلیغاتی جمهوری اسلامی تنها بر بنیان دروغ بنا شده است. البته از رژیمی که به طور رسمی قتل ژینا امینی را به بیماری‌های دوران کودکی وی نسبت داد چنین دروغ‌های رذیلانه‌ای جای تعجب ندارد. اما به رغم این دروغ‌ها در گرامی‌داشت خاطره ژینا در چهلمین روز کشته شدنش نه تنها در زادگاه وی بلکه در شهرهای دیگر ایران نیز بار دیگر تظاهرات‌های پرشور و قهرمانانه مردمی پا گرفت که توده‌ها با فریاد “مرگ بر جمهوری اسلامی” و “مرگ بر دیکتاتور” بر تداوم انقلاب تا رسیدن به آزادی پای فشردند. به گونه‌ای که در محله‌های مختلف تهران، قزوین، تبریز، کرمان، رشت و مشهد و … شاهد حضور قهرمانانه مردم در خیابان‌ها و تداوم جنگ با دستان خالی با دشمن سر تا پا مسلح بودیم. همچنین در این روز بازاریان بسیاری از شهرها به اعتصاب برخاسته و دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف به مبارزات اعتراضی خود علیه جمهوری اسلامی تداوم دادند. به این ترتیب توده‌های ستم‌دیده ما بار دیگر خاطره ژینا امینی را با تداوم رژم دلاورانه خود گرامی داشتند.

چریک‌های فدایی خلق ایران ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره ژینا (مهسا) امینی تنها راه گرامی‌داشت واقعی او و خاطره صدها شهید این انقلاب را در تداوم انقلاب تا پیروزی دانسته و بار دیگر تاکید می‌کنند که سرنگونی انقلابی دیکتاتوری حاکم زمانی بار انقلابی واقعی می‌یابد که به جایگزینی رژیمی انقلابی که متعهد به تحقق “استقلال، نان، کار، مسکن و آزادی” و در یک نظام دمکراتیک و مردمی باشد، بینجامد.

جاودان باد خاطره همه شهدای جنبش انقلابی مردم ما!
مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر!
جمهوری اسلامی دشمن زحمت‌کشان، نوکر غارتگران نابود باید گردد!

چریک‌های فدایی خلق ایران
۵ آبان ۱۴۰۱ برابر با ۲۷ اکتبر ۲۰۲۲

متن کامل با فرمت پی دی اف