در دفاع از مبارزات بر حق مردم دلاور اصفهان و شهرکرد!

با بالا گرفتن اعتراضات مردمی در رابطه با کمبود آب و عدم تامین حق‌آبه کشاورزان در اصفهان و به دنبال تجمعات و تحصن کشاورزان اصفهان در بستر خشک زاینده رود مردم ستم‌دیده استانچهارمحال و بختيارینیز جهت پیگیری مشکلات خویش در حوزه آب و اعتراض به طرح‌های انتقال آب از منطقه‌شان به این اعتراضات پیوستند. این در حالی است که همزمان با خیزش مردم اصفهان مبلغین جمهوری اسلامی برای ایجاد تفرقه بین این مردمان مبارز و همچنین بین مردم اصفهان و خوزستان به اشاعه دروغ جهت گمراه کردن ذهن عموم در مورد این اعتراضات توده‌ای پرداخته‌اند.

در تبلیغات ارتجاعی این طور جلوه داده می‌شود که گویا کشاورزان اصفهان زیاده‌خواه بوده و خواهان آنند که آب خوزستان به طرف زاینده رود سرازیر شود. این دروغ از آن رو از طرف مرتجعین اشاعه یافته است که بتوانند نقش رژیم جمهوری اسلامی در حمایت از منافع سرمایه‌داران که بدون بررسی‌های کارشناسانه دست به ایجاد کارخانه‌های متعدد زده‌اند را لاپوشانی نمایند. این سرمایه‌داران تحت حمایت رژیم با کشیدن تونل‌هایی، آب مناطقی را برای به راه اندازی صنایع مورد بهره‌برداری خود استفاده می‌کنند. از طرف دیگر دست اندرکاران رژیم ضد خلقی حاکم با مشاهده پیوستن مردم تحت ستم اصفهان که خود زخم‌های جان‌سوزی از حاکمیت جمهوری اسلامی در تن دارند به تجمع اعتراضی کشاورزان حق‌طلب و شجاع اصفهان و در خوف از سیل جمعیتی که در مقابل خود می‌دیدند دست به تاکتیک جدیدی زده و کوشیدند با گسیل بسیجی‌های مزدور خود به میان مردم، مبارزات آنها را به دست خود گرفته و کنترل کنند. اما این ترفند با هشیاری مردم آگاه و رزمنده اصفهان شکست خورد.

درست در پی شکست تاکتیک‌ها و ترفندهای رژیم برای کنترل مبارزات مردم اصفهان بود که دیروز در سوم آذرماه نیروهای مسلح و مزدور رژیم طبق معمول حملات وحشیانه خود به مردم را آغاز کردند. مزدوران و اوباش رژیم به چادرهایی که کشاورزان در بستر خشک زاینده رود بر پا کرده بودند یورش برده و تعدادی از آنها را پاره کرده و آتش زدند. کشاورزان اصفهان این چادرها را جهت ادامه تحصن خود که بیش از ده روز است ادامه دارد بر پا کرده بودند. گفتنی است که این حملات در حالی صورت می‌گیرد که پیش از آن با طرح یک سئوال انحرافی که “چرا رژیم مردم خوزستان را فوری سرکوب کرد ولی کاری به مردم اصفهان ندارد” سعی کرده بودند در مورد حقانیت اعتراضات کشاورزان و مردم شجاع اصفهان ایجاد توهم بکنند تا جنبش حق‌طلبانه و ضد رژیمی مردم شجاع اصفهان غیر از آنچه در واقعیت هست جلوه کند. البته در طی تظاهرات چه در اصفهان و چه در شهرکرد توده‌های دلاور با سر دادن شعارهای انقلابی با سخنرانی‌ها به خصوص از طرف زنان مبارز و با هو کردن عوامل رژیم که از مردم گداییِ حمایت برای “رهبر معظم“شان را می‌کردند و یا کف و سوت زدن به جای اجابت خواست آنها برای صلوات گفتن و همچنین ابراز همبستگی خود با مردم خوزستان و مردم عرب این دیار تماما درجه هوشیاری و آگاهی والای خود در مقابل دسایس رژیم را به نمایش گذاشته و بر همبستگی تمام مردم تحت ستم ایران در مقابل رژیم جمهوری اسلامی پای فشردند.

در شهرکرد مردمان جان به لب رسیده و مبارز با تجمع در مقابل استانداری چهارمحال و بختياری با سر دادن شعار “ما مردمان جنگیم، بجنگ تا بجنگیم” جمهوری اسلامی را مسبب همه نارسایی موجود در زمینه کمبود آب دانسته و به خصوص با توجه به تلاش کارگزاران جمهوری اسلامی جهت تفرقه‌اندازی بین مردم فریاد “اتحاد، اتحاد” سر دادند.

 مردم معترض درچهارمحال بختیاری در تجمع خودشان اعلام کردند که اگر مافیای آب به غارت آب منطقه ادامه دهد و جمهوری اسلامی مساله آب را حل نکند و  تونل‌هایی که جهت به تاراج بردن آب منطقه توسط “قرارگاه خاتم” ایجاد کرده را نبندد ما مراکز انتقال آب را ویران خواهیم کرد. مردم در حالیکه شعار می‌دادند ”دولت خودش مافیاست!“ نشان دادند که کاملا ماهیت سرمایه‌داران و حامیان آنها که به غارت منابع آبی مشغولند را می‌شناسند و می‌دانند که اوضاع بحرانی کنونی حاصل سیاست‌های ضدمردمی رژیم وابسته به امپریالیسم جمهوری اسلامی در طول سال‌های طولانی حاکمیت ضد خلقی‌اش بوده است همان سیاست‌های ضد مردمی‌ای که باعث شده نیمی از مردم استان چهارمحال و بختیاری برای تامین آب شرب خود دچار مشکل شوند و اجبارا به بیش از ۳۰۰ روستا در این استان با تانکر آب‌رسانی ‌شود. بی جهت نیست که در همین رابطه خبرگزاری ایسنا گزارش داده است که معترضان خواستار توقف پروژه‌های انتقال آب از جمله تونل بهشت‌آباد، گلاب و سد و تونل کوهرنگ ۳ شدند و تاکید کردند که اگر قرار است آبی از این استان به اصفهان و یزد انتقال داده شود تنها باید برای مصارف شرب باشد نه مصارف صنعتی.

در یکی از ویدیوهایی که از این اعتراضات مردمی پخش شده از زبان یک زن مبارز در اصفهان می‌شنویم که با لعنت فرستادن به خاتمی و احمدی‌نژاد و غیره مطرح می‌کند که سرمایه‌داران تحت حمایت جمهوری اسلامی عامل خشک شدن زاینده رود بوده‌اند. یا در شهرکرد در جهت خنثی کردن تبلیغات تفرقه افکنانه مرتجعین، فریاد اتحاد بین خوزستان، اصفهان و بختیاری‌ها سر داده می‌شود. اینها همه از یک طرف ماهیت حق‌طلبانه و انقلابی مبارزات اخیر در اصفهان و شهرکرد را نشان می‌دهند و از طرف دیگر درجه‌ی شناخت و آگاهی مردم از مسببین بی آبی در این منطقه را بیان می‌کنند.

واقعیت این است که جدا از خشکسالی‌هایی که بر کمبود آب اثر گذاشته است اساسا عامل اصلی بحران کنونی کم آبی نه فقط در این منطقه بلکه در بیشتر مناطق ایران سیاست‌های ضد مردمی جمهوری اسلامی در طول حیات ننگین‌اش می‌باشند. این رژیم جهت تامین منافع سرمایه‌داران زالوصفت بدون آن که مدیریت درستی در کار بوده باشد به انتقال آب مناطق مختلف مبادرت کرده و با این کار خود، هم محیط زیست را به خطر انداخته و هم توده‌های ستم‌دیده را از منابع طبیعی آب محروم ساخته است. در نتیجه این سیاست‌های ضد مردمی حیات و معیشت هزاران تن از کشاورزان زحمت‌کش و خانواده‌های‌شان در معرض نابودی قرار گرفته است.

بحران آب و به خطر افتادن زندگی میلیون‌ها نفر در خورستان، اصفهان و استان چهارمحال و بختیاری بار دیگر ضرورت مبارزه متحد کارگران و کشاورزان و همه توده‌های ستم‌دیده در سراسر کشور علیه دشمن مشترک را یادآوری نموده و نشان می‌دهد که مردم ایران تنها با مبارزه برای سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی و نابودی سیستم سرمایه‌داری حاکم در ایران می‌توانند به آزادی و خواسته‌های بر حق خویش برسند.

هر چه پر توان‌تر باد مبارزات حق خواهانه کشاورزان و مردم ستم‌دیده اصفهان و شهرکرد علیه جمهوری اسلامی!
جمهوری اسلامی دشمن زحمت‌کشان، نوکر غارتگران نابود باید گردد!
زنده باد آزادی! پیروز باد انقلاب!

چهارم آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۵ نوامبر ۲۰۲۱
چریک‌های فدایی خلق ایران

متن کامل با فرمت پی دی اف