حمله به مقرهای نیروهای کرد در کردستان عراق محکوم است!

در هفته‌های اخیر رژیم ضد خلقی جمهوری اسلامی بار دیگر در ادامه سیاست‌های سرکوبگرانه و تروریستی خویش علیه کارگران و خلق‌های تحت ستم ایران و به ویژه خلق رزمنده کرد اقدام به حمله هوایی و توپ‌ باران وحشیانه مناطق حضور سازمان‌ها و احزاب کرد اپوزیسیون در خاک کردستان عراق کرده است. گزارش‌های منتشره حاکی از آنند که در تاریخ ۹ سپتامبر سال جاری اولین موج این حملات علیه دفاتر و مقرهای نیروهای کرد با به کارگیری چند هواپیمای جنگنده و سپس توپ باران و استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین صورت گرفت و ارتفاعات مرزی ایران و عراق در مناطق “سیدکان”، “چومان” و “حاجی عمران” تحت آتش‌باری سپاه و ارتش ضد خلقی جمهوری اسلامی قرار گرفت. در این حملات که تا چند روز بعد نیز ادامه یافت آسیبی به نیروهای کرد مخالف رژیم وارد نشد ولی روستاییان و اهالی منطقه متحمل خسارات زیادی گشتند. 

این اولین بار نیست که رژیم ضد خلقی جمهوری اسلامی به حملات تروریستی و فرا مرزی متوسل شده و سازمان‌های اپوزیسیون و نیروهای مخالف خود در خارج از مرزها و در شهرهای کشورهای دیگر منجمله عراق را مورد حمله و سرکوب قرار می دهد. این حملات وحشیانه چند هفته پس از آن صورت می گیرد که تروریست‌های این حکومت یکی از اعضای کمیته مرکزی “حزب دمکرات کردستان” به نام “موسی باباخانی” را در شهر اربیل عراق ربوده و پس از شکنجه‌های وحشیانه وی را به قتل رساندند. همه قرائن نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی با این اقدامات و تهدیدات قصد دارد موانع هر چه بزرگتری برای فعالیت‌های نیروهای مخالف خود در کردستان عراق ایجاد نماید.

حملات وحشیانه و رسوای اخیر که در پی تهدیدات محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی جمهوری اسلامی شروع شده بار دیگر چهره ضد خلقی، تروریست و مردم ستیز این رژیم فاسد و بحران زده را به نمایش گذاشته و از وحشت جمهوری اسلامی از گسترش مبارزات توده‌ها بویژه مبارزات خلق کرد خبر می‌دهد. 

چریک‌های فدایی خلق حمله به اردوگاه‌ها، مقرهای احزاب و نیروهای کرد در نواحی مرزی و همچنین صدمه زدن به حیات و هستی توده‌های تحت ستم و غیر نظامی منطقه را محکوم می‌کنند و بر ضرورت افشای هر چه بیشتر این رژیم ضد خلقی و تشدید مبارزه برای سرنگونی انقلابی آن به دست کارگران و خلق‌های تحت ستم ایران تاکید می‌ورزند. 

نابود باد رژیم وابسته به امپریالیسم جمهوری اسلامی به دست توانای توده‌ها!
زنده باد انقلاب!
زنده باد مبارزه مسلحانه که تنها راه رسیدن به آزادی‌ست!

چریک‌های فدایی خلق ایران
۲۷ شهریور ۱۴۰۰

متن اطلاعیه با فرمت پی دی اف

متن اطلاعیه به زبان کُردی