حمایت از مبارزات دلاورانه خلق کرد، حمایت از انقلاب رهایی بخش مردم ایران است!

با گسترش دامنه خیزش توده ای سراسری و تشدید رزم دلاورانه توده‌های تحت ستم خلق کرد در روزهای اخیر در یک سری از شهرهای این منطقه از جمله مهاباد و سنگر بندی در برخی محلات آزاد شده این شهر ها، رژیم ضد خلقی جمهوری اسلامی از روز گذشته با گسیل انبوه نیروهای سرکوب‌گر خود شامل سپاه و یگان‌های ویژه و تجهیزات ارتش ضدخلقی، یک لشکرکشی بزرگ برای قصابی مردم به‌پاخاسته سازمان داده است. مزدوران جمهوری اسلامی در ۲۴ ساعت گذشته با هجوم به شهرهای جوانرود، مهاباد، بوکان، پیرانشهر، دیواندره، مریوان، دهگلان، سنندج و … به کشتار مردم دلیر این مناطق دست زده اند. این مزدوران با شلیک مستقیم به توده‌هایی که با دست خالی فریادهای “مرگ بر جمهوری اسلامی”، “اصل نظام نشانه ست”، “کردستان، گورستان فاشیست‌ها”، “شهیدان ما زنده‌اند”، “کرد، بلوچ، آذری، آزادی و برابری”، “رهبر ما کارگران، سنگر ما خیابان” و…  سرداده و یا در سنندج پرچم “زنده باد انقلاب، زنده باد سوسیالیسم” را برافراشته‌اند، شمار زیادی از معترضین را به خاک و خون کشیده و ده‌ها تن از مردم بی‌دفاع را به قتل رسانده و یا مجروح کرده‌اند. به گزارش نهادهای حقوق بشری در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵۰ تن از توده‌های معترض در شهرهای کردستان جان باخته‌اند و شمار نامعلومی زخمی شده‌اند. البته تازه این آمار حیرت انگیز تنها گوشه‌ای از حقیقت را منعکس می‌کند. در این تعرض وحشیانه، گله‌های درنده خوی پاسداران و سایر نیروهای سرکوب سرمایه‌داران حاکم، با شلیک مستقیم تیرهای جنگی به مردم مبارز در کوچه و خیابان، با تیراندازی به خانه‌های مردم، برای در هم شکستن مقاومت و اراده ستایش برانگیز توده‌های تحت ستم حتی از سلاح‌های نیمه سنگین مانند دوشکا برای حمله به تظاهرات نیز بهره گرفته و با کشتار مردم به پا خاسته کردستان در حال تکرار جنایت قتل‌عام نیزارهای ماهشهر در آبان ۹۸ می‌باشد.

اما با وجود ارتکاب به کثیف‌ترین جنایات ضد خلقی توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، توده‌های به‌پا خاسته با شوری دو چندان و در حالی که گلوله‌های دشمنان خلق سینه‌های زنان و مردان و کودکان محروم در کردستان را می‌درد، میدان این نبرد نابرابر را ترک نکرده و با استفاده از هر چه داشته‌اند، هر جا که توانسته‌اند جواب قهر ضد انقلابی نیروهای سرکوب را با قهر انقلابی داده اند. در این نبرد نابرابر جوانان انقلابی موفق شده‌اند تا تعدادی از مزدوران جمهوری اسلامی را به‌ سزای اعمال ننگینشان برسانند و برخی ماشین‌های مهاجمین را به آتش بکشند. در حالی‌که جویبارهای خون مردم بی‌گناه توسط قاتلان حاکم در شهرها و حتی روستاهای کردستان به راه افتاده اما همچنان فریادهای مرگ بر جمهوری اسلامی آنها و رقص‌های رزمی شبانه جوانان دلیر با ترانه سرودهای رزمی در کنار شعله‌های آتش‌های سرخ به پا شده در برخی محلات همچون تیری بر قلب دشمنان خلق کرد و مردم سراسر ایران، یعنی رژیم وابسته به امپریالیسم جمهوری اسلامی فرو رفته است. پیام جوانان مبارز و توده‌های به‌پا خاسته خلق کرد این است: کردستان، تسلیم دشمنان توده‌های تحت ستم نشده، بلکه به رسم چهل و چهار سال اخیر در جبهه نبرد خلق‌های تحت ستم ایران علیه جمهوری اسلامی و حامیان امپریالیستش  می‌ایستد و پرچم انقلاب گرسنگان و محرومان ایران را با خون پاک جوانانش در اهتزاز نگاه خواهد داشت.

در چنین شرایطی یعنی شرایط یک جنگ تمام‌ عیار و نابرابر در کردستان، وظیفه‌ای بزرگ بر دوش توده‌های به‌پاخاسته در دیگر نقاط ایران قرار گرفته است. بر تمامی نیروهای پیشرو، جوانان آگاه و مبارز و فعالین کف خیابان در نقاط مختلف ایران است که با تشدید تعرض و قیام خود به یاری مبارزات خواهران و برادران خویش در کردستان شتافته و اجازه تمرکز به نیروی سرکوب رژیم برای محاصره کردستان و سرکوب خیزش توده‌ای را ندهند.

اکنون یک‌بار دیگر کردستان به یک سنگر مهم انقلاب زحمت‌کشان و محرومین در سراسر ایران بدل گشته و در چنین اوضاع ملتهبی، دفاع از این سنگر آزادی، وظیفه تمامی توده‌های تحت ستم در سراسر ایران و کلیه نیروهای مبارز و آزادی‌خواه است.

چریک‌های فدایی خلق ایران با ابراز تسلیت به خانواده‌ها و تمامی عزیزان شهدای اخیر راه آزادی در شهرهای کردستان، از تمامی جوانان مبارز و آگاه ایران، از تمام نیروهای مترقی و آزادی‌خواه دعوت می‌کنند که با هر آنچه در توان دارند به یاری مردم به‌پا خاسته کردستان برخیزند و با تشدید مبارزه در تمام جبهه‌ها علیه رژیم سرکوب‌گر جمهوری اسلامی، این رژیم وابسته، فاسد و قاتل زحمت‌کشان و نوکر غارت‌گران را هر چه بیشتر به سوی سرنوشت محتوم خویش یعنی سقوط به زباله‌دان تاریخ توسط توده‌ها سوق دهند.

جاودان باد خاطره تمامی شهدای خیزش انقلابی مردم ایران!
نابود باد رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی!
زنده باد انقلاب!
با ایمان به پیروزی راهمان

چریک‌های فدایی خلق ایران
۲۱ نوامبر ۲۰۲۲ برابر با ۳۰ آبان ۱۴۰۱

متن کامل با فرمت پی دی اف