به یاد بکتاش آبتین هنرمند مردمی!

 به یاد بکتاش آبتین هنرمند مردمی!

شنبه ۱۸ دی‌ماه (۱۴۰۰) بکتاش آبتین (۱۴۰۰- ۱۳۵۳) شاعر، فیلم‌ساز و عضو کانون نویسندگان ایران، زندانی سیاسی زندان‌ یا در واقع شکنجه‌گاه‌های جمهوری اسلامی، به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان ساسان تهران زندگی را وداع نمود.

بکتاش که در زندان اوین دوران محکومیت نا عادلانه اش را طی می‌کرد به دلیل فقدان مراقبت‌های لازم پزشکی در این زندان، به کرونا مبتلا شد. اما مسئولین زندان به جای اینکه فورا وی را به بیمارستان منتقل کنند، او را در بهداری زندان نگهداری نمودند. در این مدت خانواده بکتاش خواستار مرخصی استعلاجی برای وی بودند که مورد موافقت مسئولین قرار نگرفت. در روز دوشنبه ۱۵ آذر ماه، او را به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان طالقانی فرستادند و بالاخره روز دوشنبه ۲۲ آذر، خانواده بکتاش موفق به گرفتن مرخصی استعلاجی شده و وی را به بیمارستان ساسان منتقل نمودند. متاسفانه با توجه به وقت کشی‌های مقامات زندان و مسئولین مربوطه و دیر فرستاده شدن او به بیمارستان، مرگ این شاعر و فیلم ساز آزاده تسریع شد. به همین دلیل است که باید جمهوری اسلامی را مسئول مرگ او دانست.

بکتاش هنرمندی آزاده بود که در شرایط دیکتاتوری لجام گسیخته جمهوری اسلامی _که آزادی بیان را از همه هنرمندان و نویسندگان آزادی‌خواه سلب نموده_ به این دیکتاتوری معترض بود و علیه آن مبارزه می‌کرد. او هنرمندی بود که مبارزه جویی، حق خواهی و ایستادگی را حلقه ای می‌دانست که باید برای رسیدن به آزادی انجام شود و می گفت که برای این منظور حاضرم “همین امروز و در جوانی، با اقتدار، جان شیرینم را فدا کنم.”

چریک‌های فدایی خلق ایران مرگ دردناک این هنرمند مردمی را به خانواده و عزیزان او و به همه نیروهای آزادی‌خواه تسلیت گفته و با تاکید بر مسئولیت جمهوری اسلامی در مرگ وی، بار دیگر بر این واقعیت تاکید می‌کنند که تا نابودی نظام سرمایه داری حاکم بر ایران که وجود رژیم‌های دیکتاتور با آن عجین است، آزادی دست نیافتنی است. جمهوری اسلامی برای بقا و تداوم این سیستم ضد‌ خلقی با چنگ و دندان از آن حفاظت می‌کند و به همین دلیل مردم ما با آزادی‌کشی و قتل و جنایت‌های فجیع و گسترده این رژیم مواجه اند. 

یاد بکتاش آبتین گرامی باد!

زندانی سیاسی آزاد باید گردد! حکومت شکنجه نابود باید گردد!
جمهوری اسلامی، ماحصل گوادلوپ، ننگت باد، مرگت باد!

چریک‌های فدایی خلق ایران
۱۸ دی ۱۴۰۰ برابر با ۸ ژانویه ۲۰۲۲

متن کامل با فرمت پی دی اف