توضیح مترجم: ترجمه این خبر کوتاه صرفا از جنبه اهمیت اطلاعات موجود در آن و برای آگاهی رساندن به خوانندگان علاقه مند صورت گرفته و ربطی به گرایش آشکار نویسنده به پوتین و یا دولت روسیه که یک قدرت امپریالیستی ست ندارد.

ترجمه از موسی آباد

 

دستکش ها فرو می افتند: ولادیمیر پوتین پیوندهای مالی بین قدرت های بیست کشور صنعتی جهان و داعش را افشاء می کند!

نوشتۀ "رودی پانکو" برگرفته از : Russia Insider، 16 نوامبر 2015

http://russia-insider.com/en/politics/putin-exposes-g20s-financial-ties-isis-during-antalya-summit/ri11199

 

در نشست سران 20 کشور صنعتی، پوتین، نام دولت های حامی تروریسم و حاضر در نشست سران را اعلام می کند! 

 

در یک اقدام  کلاسیک به شیوۀ پوتینی، رییس جمهور روسیه شواهد مربوط به حمایت های مالی کشورهای عضو "گروه 20 " (جی 20) از تروریست های "خلافت اسلامی" را در جریان اجلاس این گروه در "آنتالیا" ارائه داد.

 

پوتین گفت: "من از سیستم اطلاعاتی خودمان مواردی از حمایت های مالی واحدهای "حکومت اسلامی" از سوی اشخاص حقیقی در کشورهای متفاوت را ارائه دادم. شواهد ما اثبات می کنند که این حمایت های مالی از جانب 40 کشور و منجمله برخی کشورهای عضو نشست گروه 20 صورت می گیرند."

 

پوتین هم چنین تصاویر ماهواره ای را در اختیار نشست گروه 20 گذارد که نمایانگر عملیات پر سود قاچاق نفت توسط نیروهای داعش می باشند.

 

" من تصاویر گرفته شده از فضا را نیز در اختیار همکاران مان گذاردم. تصاویری که به طور واضح نشان دهنده ابعاد واقعی بازار قاچاق نفت و فراورده های نفتی (در این منطقه) می باشند. در این تصاویر کاروان کامیون هایی نشان داده می شوند که طول آن ها به ده ها کیلومتر می رسند و زمانی که از فاصله چهار هزار تا یک هزار متری از آسمان دیده می شوند، در حال حرکت در امتداد افق هستند.

 

جالب آن که بلافاصله پس از ختم نشست، آمریکا رسما اعلام کرد که هواپیماهای جنگی این کشور، بمباران کاروان کامیون های داعش که مشغول "قاچاق نفت خام تولید شده در سوریه" می باشند را آغاز کرده است. چه تصادف عجیبی!  مساله این است که اگر دولت آمریکا دقیقاً از محل این کاروان اطلاع داشته، چرا تا لحظه حاضر لزومی به نابود کردن آن ها احساس نکرده است. دنیای اسرار آمیزی ست!

 

اما نکته اصلی در این ماجرا عبارت از این است که پوتین عملاً در حضور نمایندگان بزرگترین قدرت های اقتصادی دنیا به پا خاست  و مستقیما در مقابل چشمان آنان گفت که روسیه دقیقاً می داند که آن ها دارند چه کار می کنند.