به نقل از : پیام فدایی ، ارگان چریکهای فدایی خلق ایران

شماره 197 ، آبان ماه 1394

 

معنای برد برد در توافق هسته ای!

با گذشت هر چه بیشتر زمان از "توافق هسته ای" بین آمریکا و جمهوری اسلامی، هر روز نمونه های بیشتری از نتایج واقعی و اهداف این توافق، روشن می گردد. این نمونه ها هم چنین محتوای واقعی ادعاهای طرفین در مورد موقعیت "برد - برد " در برجام را نشان می دهد. در تازه ترین نمونه به گزارش پایگاه خبری "گلوبال ترید مگ"، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا از سوی وزارت امور خارجه این کشور با یک قرارداد توزیع و فروش نوشابه که در ماه سپتامبر 2015 بین شرکت تولید‌کننده نوشیدنی آرکای و یک شرکت ایرانی منعقد شده، موافقت کرد.

اين قرارداد به دنبال توافق هسته ای بين جمهوری اسلامی ودولت های 5+1 که به برجام معروف شده حاصل گردیده است . از آن جا که از دهه 1990 تاکنون صادرات نوشیدنی‌های تولید‌شده توسط شرکت‌های آمریکایی به ایران ممنوع بوده است، این مجوز که اخيرا اجرایی شده، اجازه صدور نوشابه‌ها و آبجو‌های بدون الکل تولیدی شرکت آمریکایی آرکای به ایران را امکان پذير نموده است.

دیوید آنجل، معاون امور فروش شرکت آرکای در این باره گفت: "اکنون نوشیدنی‌های آرکای در دسترس 100میلیون مصرف‌کننده ایرانی خواهد بود". وی افزود: "این به‌نفع همه است. ما نوشیدنی‌های شیرین مان را از آمریکا به ایران صادر خواهیم کرد. این موجب ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر برای کارگران آمریکایی خواهد شد، این یک وضعیت برد ــ برد است".