توضیح: نوشته ای که در زیر ملاحظه می نمائید ، ترجمه فارسی متنی است که در افشاگری از رژیم منفور جمهوری اسلامی در مقابل ساختمان جشنواره جهانی فیلم در شهر مونترال کانادا ، در روز پنجشنبه بیست و هفتم اوگوست 2015 ، توسط فعالین چریکهای فدائی خلق ایران در تورنتو ، به زبان انگلیسی خوانده شد.

 

خطاب به جشنواره جهانی فیلم در مونترال کانادا:

شرم بر شما به خاطر نمایش فیلم "محمد" به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره ، فیلمی که با هزینه بیش از 110 میلیارد تومان (50 میلیون دلار) توسط دولت جنایتکار ایران ساخته شده است.

بودجه این فیلم ، پول خون هزاران نفر از هنرمندان، نویسندگان، روزنامه نگاران، دانشجویان ، زنان و کارگران ایرانی است که تنها به خاطر مخالفت و اعتراض به رژیم جمهوری اسلامی ایران به حبس و مجازات ، شکنجه و غالبا به اعدام محکوم می شوند.

شرم بر شما که نه از مبارزات مردم ایران بلکه از یک فیلم دولتی طرفداری و حمایت می کنید، فیلمی که توسط وحشی ترین رژیمی که در تاریخ اخیر ایران وجود داشته ساخته شده است.

فیلم "محمد" که توسط رژیم جنایتکار ، خونریز و سرکوبگر ایران ساخته شده ، در خدمت لاپوشانی و سرپوش گذاشتن بر فقر، سرکوب و خفقانی قرار دارد که این دولت ، وحشیانه بر مردم ایران تحمیل کرده است. نمایش فیلم "محمد" یکی دیگر از تهاجمات فرهنگی رژیم جنایتکار ایران می باشد.

مجید مجیدی، کارگردان فیلم "محمد" یک مزدور رژیم اسلامی ایران است. نقش او این است که صورت وحشی جمهوری اسلامی ایران را بزک نماید. مجید مجیدی مُرید خامنه ای است. او اعلام کرده است که شخص به اصطلاح "مقام معظم رهبری" (خامنه ای) در زمینه‌های فرهنگی جامع‌الشّرایط هستند !!!؟ در حالی که خامنه ای در شکنجه ،قتل و سرکوب و دزدی از اموال مردم جامع‌الشّرایط می باشد. در شرایطی که میلیون ها نفر از مردم ایران از فقر و گرسنگی در رنج اند، رژیم سرکوبگر ایران سرمایه گذاری مالی فیلم "محمد"، این فیلم پرخرج را تأمین کرده و بیش از 110 میلیارد تومان (50 میلیون دلار) برای تولید آن پول صرف کرده است.

آیا می دانید که اکثریت قریب به اتفاق کارگران در ایران به صورت منظم دستمزد دریافت نمی کنند؟ آیا می دانید که زمانی هم که آن ها اعتراض و اعتصاب می کنند ، پاسخ رژیم جمهوری اسلامی به کارگران ضرب و شتم آن ها و زندان و شکنجه می باشد؟

آیا می دانید که در حال حاضر هزاران روزنامه نگار و هنرمند در ایران در زندان به سر می برند؟ آیا می دانید که سانسور در ایران تا به آن حد گسترده و همه گیر است که اصولا هیچ کتابی ، هیچ نمایشنامه ای ، هیچ فیلمی بدون اجازه قبلی از دولت و از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمی تواند انتشار یافته یا ساخته شود؟

آیا می دانید که طبق گفته سازمان "عفو بین الملل" ، در فاصله بین اول ژانویه 2015 تا پانزدهم ژوئیه 2015 ، یعنی تنها در شش ماه گذشته، تقریبا نزدیک به 700 نفر در ایران اعدام شده اند؟

 

خطاب به همه مردم آزادیخواه جهان:

بودجه بیش از 110 میلیارد تومانی ای (50 میلیون دلار) که از طرف رژیم جمهوری اسلامی صرف ساختن فیلم "محمد" شده است ، متعلق به همه کودکان خیابانی ای می باشد که در سراسر شهرستان های ایران هر شب در جعبه های کارتنی، گرسنه می خوابند.

این فیلم تنها با هدف تطهیر چهره مفتضح دیکتاتوری در ایران و برای کسب اعتبار برای دولت جنایتکار و بسیار منفور جمهوری اسلامی در جامعه بین المللی ، ساخته شده است.

ویدیوئی از مجید مجیدی با صحنه های ریاکارانه شامل "گریه غیر قابل کنترل" جعلی او هنگام ستایش از "مقام معظم رهبری" را در آدرس اینترنتی یوتیوب: https://www.youtube.com/watch?v=1VcPSPTxF1I تماشا کنید.

مجید مجیدی این دلقک "آستان ولایت فقیه" را محکوم کنید. دیدن فیلم "محمد" را تحریم نمائید.

 

فعالین چریکهای فدایی خلق ایران در تورنتو کانادا

26 آگوست 2015